Cera normalna

Cera normalna charakteryzuje się zdrowym wyglądem, jest gładka i elastyczna, jednocześnie nie jest przesadnie tłusta ani słucha. Wygląda dobrze, jednak żeby ten zdrowy wygląd utrzymać przez lata należy pamiętać o kilku rzeczach.
Wiele ludzi myśli, że skoro ma cerę normalną to nie musi nic z nią robić. Nie jest to prawda, cera normalna także wymaga odpowiedniej opieki. Jest to rodzaj skóry, w którym brak problemu nadmiernego przetłuszczania się bądź nadmiernego przesuszania, jednak jakiś z tych problemów wciąż się pojawia.
Problemów skórnych, występujących nawet w minimalnym stopniu nie można całkowicie zignorować. Należy użyć kosmetyku, który odpowiednio oczyści, odżywi i nawilży skórę, tak żeby się nie świeciła i nie była zbytnio przesuszona.
Normalna cera potrzebuje lekkich, łagodnych kosmetyków, które wesprą ją w zdrowym wyglądzie i utrzymają go na dłużej. Zrezygnuj z kosmetyków zawierających substancje uczulające, jeśli nie chcesz przesadnie uwrażliwić swojej cery.
Mając skórę normalną masz wielkie szczęście i jeszcze lepszy powód do odpowiedniego zajęcia się nią.

Jak zadbać o skórę normalną?

Cera normalna jest zdecydowanie tą najbardziej pożądaną, więc należy dostarczyć jej wszystkiego czego potrzebuje, żeby pozostała taką jak najdłużej.

 1. Postaw na prostotę
  Zadbaj o to, żeby skóra codziennie była umyta, odżywiona i nawilżona.
 2. Zrezygnuj z magicznych specjałów
  Wiesz, że większy problem ze skórą twarzy mają kobiety niż mężczyźni? Jest to współczynnik ok. 55% do 45%. Hormony i grubość skóry ma wpływ, ale szczególną różnicą jest używanie przez kobiet dużo większej ilości serów, toników, masek i innych specjałów, które bardziej szkodzą niż pomagają.
  Cera normalna potrzebuje prostej rutyny pielęgnacyjnej.
 3. Nie wpadnij do marketingowej machiny
  Wielkie koncerny zrobią wszystko, żeby złapać kolejnego klienta na ich kolejny produkt. Nie daj się nabrać. Korzystaj z marek specjalizujących się w jednej gałęzi kosmetycznej. Bądź nieufna i sprawdzaj składy produktów.
 4. Dbaj o to by Twoje kosmetyki miały tylko dobre składniki
  Żel do mycia twarzy bez alkoholu, odżywcze remedium oraz bogaty żel nawilżający to wszystko czego potrzeba.

Najczęstsze błędy popełniane przez osoby ze skórą normalną:

Mając nawet tak prosty w obsłudze rodzaj skóry można popełniać błędy, dowiedz się czego się wystrzegać mając normalną cerę.

 1. Nierobienie niczego
  Osoby mające cerę normalną często rezygnują z jakiejkolwiek pielęgnacji, nie zdając sobie sprawy jak bardzo może im to zaszkodzić. Cera o którą się nie dba wcześniej czy później się odezwie. Ciche sygnały wysyła zawsze wcześniej – zignorowane mogą być preludium do czegoś większego..
 2. Robienie za dużo
  Można też popaść w drugą skrajność, w której to korzysta się z dużej ilości niepotrzebnych produktów kiedy nie ma takiej potrzeby. Wiele z tych zabiegów jest wręcz bardziej szkodliwych niż pomocnych. Jeśli nie chcesz narobić sobie kłopotów z cerą to ogranicz swoją pielęgnacyjną rutynę do niezbędnego minimum.
 3. Dbanie tylko o czystość skóry
  To żeby skóra była czysta jest jednym z ważniejszych elementów dbania o swoją cerę, ale to tylko 1/3 tego co masz do zrobienia. Sama woda i mydło nie wystarczy, jeżeli chcesz utrzymać piękno swojej normalnej naturalnej cery.

Masz diament? Dbaj o niego

Pamiętaj, że to są najważniejsze rzeczy w dbaniu o normalną cerę. Pilnuj się i utrzymuj swoją fantastyczną skórę w jak najlepszym stanie przez lata. Żeby osiągnąć trwałe piękno należy się wysilić, a żeby je utrzymać trzeba wyrobić sobie najlepszą pielęgnacyjną rutynę pod słońcem.

Jaki produkt do cery normalnej?

XZT.PL
Przewiń do góry