Cera wrażliwa

Wrażliwa cera ma tendencje do czerwienienia się, może być lekko opuchnięta, oraz nadmiernie reagować na czynniki zewnętrzne i ich nagłe zmiany. Bywa również, że jest napięta bądź swędzi.

Wrażliwa cera może występować z wielu powodów, jednym z nich może być alergia. Powszechna alergia na pyłki, kurz, ale również na obecnie stosowaną pielęgnację. Jeżeli używamy do pielęgnacji naszej twarzy produktów uczulających jest wysoce prawdopodobne, że cera stanie się wrażliwa.

Może to być skład w płynie micelarnym jakiego używamy, szamponie czy kremie. Dobrze jest jak najszybciej dostrzec źródło problemu i wyeliminować czynnik go powodujący.

Musimy zrezygnować z produktów, które tworzą problemy skórne i zdecydować się na te, które wspomogą naszą cerę w zdrowym wyglądzie.

Jak zadbać o cerę wrażliwą?

  1. Miej prostą rutynę pielęgnacyjną
    Dbając o wrażliwą cerę korzystaj z prostej rutyny. Nie komplikuj jej tysiącem różnych specyfików (czym ich więcej, tym trudniej ustalić, który szkodzi) pielęgnuj cerę wrażliwą w trzech krokach – umyj, odżyw i nawilż.
  2. Unikaj produktów uczulających
    Jeśli ustalisz, który składnik ma wpływ na wrażliwość Twojej cery unikaj go jak ognia. Jest wysoka szansa, że wtedy cera wróci do normalności.
  3. Używaj bardzo delikatnych kosmetyków
    Korzystaj ze sprawdzonych kosmetyków, nie eksperymentuj na żywym organizmie. Używaj tego co pomaga. Unikaj tego co podrażnia i pamiętaj o dostarczeniu skórze wszystkiego czego potrzebuje.
  4. Stwórz barierę na czynniki zewnętrzne
    Krem nawilżający, który utrzyma się przez cały dzień, ze składem wnikającym wgłąb skóry oraz chroniącym przed czynnikami zewnętrznymi to podstawa. Używaj kremów, o których trwałość w środku dnia nie musisz się martwić.

Najczęstsze błędy popełniane przez osoby z cerą wrażliwą:

  1. Poleganie tylko na naturalnych kosmetykach
    Naturalność w pielęgnacji to podstawa, jednak dla cery wrażliwej nie wszystko co w pełni naturalne jest dla niej dobre. Na przykład cytryna i produkty oparte o ten owoc bywają bardziej podrażające i przynoszą więcej szkody niż pożytku. Wystrzegaj się niektórych naturalnych produktów przy pielęgnacji cery wrażliwej.
  2. Ufanie producentom i marketingowi
    Skład prawdę Ci powie. Jeśli producent lub reklama twierdzi, że kosmetyk jest przeznaczony do cery wrażliwej możesz to łatwo zweryfikować rzucając okiem czy w jego składzie znajdują się takie rzeczy jak: barwniki, siarczany, metyloizotiazolinon czy olejki eteryczne. Nie daj się nabijać w butelkę wielkim koncernom.
  3. Korzystanie z tysiąca i jednego produktu
    Zapychanie cery wieloma produktami, serami, papkami, odżywkami, tonikami jest bez sensu. Cera wrażliwa naprawdę potrzebuje niewiele, daj jej czasem odetchnąć. „Niewiele” nie oznacza jednak zignorowania pielęgnacji cery wrażliwej, a zadbania o nią w niezbędnie minimalnym zakresie.

Wrażliwa cera wymaga delikatnej opieki

Wrażliwa cera odpłaci się pięknym i zdrowym wyglądem w zamian za odpowiednią pielęgnację. Nie ignoruj jawnych sygnałów przewrażliwionej cery, obserwuj swoją skórę i zacznij odpowiadać na jej potrzeby, ona wie co jest dla niej najlepsze.

Jaki produkt do cery wrażliwej?

XZT.PL
Przewiń do góry