Cera mieszana

Mieszana cera jest jak sama nazwa wskazuje mieszanką cery tłustej oraz suchej. Skóra może przesuszać się na policzkach i jednocześnie nadmiernie świecić w okolicach strefy T (broda, nos i czoło) bądź odwrotnie. Może być też nadmiernie tłusta w jednym miejscu np. w okolicy nosa.

Cera mieszana jest często spotykanym typem skóry, bo zazwyczaj ten rozkład na cerę suchą i tłustą nie jest równy, często przeważa jeden rodzaj problemu, np.: skóra jest głównie sucha, bądź głównie tłusta.

W walce z cerą mieszaną używajmy delikatnych i sprawdzonych kosmetyków. Szkoda zdrowia i czasu na eksperymenty.

Musimy pamiętać, że cerę mieszaną musimy stale pielęgnować, jeśli chcemy by wyglądała ona zdrowo i równomiernie dobrze przez cały czas.

Jak zadbać o skórę mieszaną?

 1. Korzystaj z kremu na dzień
  Samo mycie twarzy nie wystarczy, musisz pamiętać, żeby twarz była nawilżona przez większość dnia. Nie pomogą w tym tanie kosmetyki z marketu, musisz sięgnąć po lepszy środek.
 2. Postaw na prostą rutynę pielęgnacyjną
  W pierwszej kolejności sięgnij po żel do mycia twarzy, później dostarcz cerze odpowiednich składników i minerałów, a na końcu nałóż na twarz krem nawilżający.
 3. Daj jej czas
  W cerze mieszanej ważnym jest żeby skóra nie była traktowana zbyt ostro, oraz zbyt często. Po dostarczeniu jej czego potrzeba wystarczy zostawić ją samej sobie. I nie zapomnieć powtórzyć tego na następny dzień!

Najczęstsze błędy popełniane przez osoby ze skórą mieszaną:

 1. Traktowanie jednej części z większą uwagą
  Skupianie się na jednej części problemu kosztem drugiej w cerze mieszanej może na dłuższą metę zaszkodzić cerze. Kiedy uda Ci się znaleźć rozwiązanie na jeden problem, stworzysz drugi w zaniedbanej części, a gdy będziesz nadrabiać pielęgnacją zaniedbaną część ignorując to co wcześniej wypracowałaś wrócisz do punktu wyjścia. Traktuj cerę po równo lecz wedle potrzeb.
 2. Używanie kosmetyków na bazie drażniących składników
  Niektóre alkohole w kosmetykach są środkami, które wysuszają skórę i tworzą efekt zmatowienia. Jest to jednak ślepy zaułek, ponieważ skóra potraktowana złym alkoholem stanie się potwornie przesuszona. Są jednak też alkohole, które są jak najbardziej pożądane, mowa tutaj o alkoholach tłuszczowych, które są emolientami i działają na skórę zbawiennie, tych nie musimy się obawiać.
 3. Korzystanie z ostrych zabiegów
  W cerze mieszanej zapomnij o odkurzaczu do wągrów, szorstkich szczoteczkach do twarzy, maskach trudnych do oderwania. Skup się raczej na delikatnej pielęgnacji, równomiernej na całej twarzy, tak żeby każda część skóry otrzymała to czego potrzebuje.

Masz mieszaną cerę. Wmieszaj w nią remedium

Cera mieszana jest specyficznym i bardzo częstym rodzajem skóry. Żeby sprawiała jak najmniej przykrości musi być traktowana tylko dobrymi kosmetykami. Garść informacji z tego artykułu powinna pomóc w tym jak najlepiej zająć się taką cerą.

Jaki produkt do cery mieszanej?

XZT.PL
Przewiń do góry